Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Od 2. 4. 2011 kolo vlakem po Praze zdarma

29. 03 2011 | Ve všech vlacích zařazených do systému PID, bude zavedena bezplatná přeprava jízdních kol pro cesty pouze po území hlavního města Prahy.

Od soboty 2.4.2011 čeká na pražské cyklisty významná novinka. Ve všech vlacích zařazených do systému Pražské integrované dopravy, které zároveň umožňují přepravu jízdního kola, bude zavedena bezplatná přeprava jízdních kol pro cesty pouze po území hlavního města Prahy.

Dosud byla přeprava jízdních kol ve vlacích (formou spoluzavazadla) zpoplatněna dle Tarifu ČD částkou 25 Kč za jednu jízdu nebo 50 Kč za celodenní jízdní doklad. Nyní tak dochází ke sjednocení tarifních podmíneks ostatními druhy městské dopravy (metro, tramvaje, lanová dráha, přívozy) a přeprava je nově bezplatná. Toto však platí pouze pro cesty po Praze, při cestování za hranice města se za jízdní kolo platí i nadále podle Tarifu ČD. Díky železnici lze snadno překonat některé nepříjemné úseky po Praze (například rušné centrum či některé průmyslové čtvrti) nebo se přiblížit na okraj metropole a dál pokračovat po bezpečných cyklostezkách, nerušeni automobilovým provozem. Tomáš Prousek, specialista ROPID na cyklistickou dopravu, doporučuje využít kapacitní vlakové linky S1, S7 nebo S9, které cyklisty dovezou z centra za pár minut až na okraj Prahy (například Klánovice, Radotín nebo Uhříněves).

Pár rad pro cyklisty

Při cestování s jízdním kolem je nutné dodržovat přepravní podmínky, chovat se ohleduplně k ostatním cestujícím, dbát pokynů obsluhy vlaku a respektovat kapacitní možnosti vlakových souprav zejména v přepravních špičkách. Zda bude tento projekt úspěšný a bezproblémový, záleží hlavně na cyklistech samotných.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO