Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Pražské schody 2010

13. 06 2010 | Letošní 17. ročník mountainbikového exhibičního závodu v Nerudově ulici byl koncipován jako "Setkání mistrů", ve středu 9. června se na start postavili opět nejlepší světoví závodníci: mistři světa, mistři Evropy a olympionici. Závodníky pozdravil primátor hl. m. Prahy Pavel Bém a v 18:00 hodin výstřelem odstartoval závod, který se tradičně koná pod jeho záštitou.

Na start letošního ročníku se postavili mistři světa Christophe Sauser a Florian Vogel ze Švýcarska, mistr světa Roel Poulissen z Belgie, francouzský medailista z MS Cédric Ravanel a australský reprezentant Ben Henderson. S nimi odstartovala celá česká špička jezdců na horských kolech a medailisté z MS v cyklokrosu včetně juniorského mistra světa Tomáše Paprstky, protože mistr světa Zdeněk Štybar není po operaci ještě zcela v pořádku. V rámci svého tréninku na startu se objevil i lyžařský medailista Lukáš Bauer.

Vítězem 17. ročníku závodu se stal nejlepší český biker současnosti Jaroslav Kulhavý, kterého na stupně vítězů doprovodil jezdec Florian Vogel ze Švýcarska a Matouš Ulman. Cenu za nejlepšího zahraničního závodníka obdržel Florian Vogel, převzal ji z rukou náměstkyně primátora Marie Kousalíkové.

Závod má šestnáctiletou historii a patří mezi nejvýznamnější sportovní události hlavního města Prahy. Jeho výjimečnost spočívá v atraktivitě závodního okruhu, který vede výhradně historickým prostředím Malé Strany a Hradčan. Divácky nejpřitažlivějším úsekem je sjezd Zámeckých schodů a strmý výjezd na Jánský vršek. Trasu závodu, která tvoří okruh, absolvují jezdci v průměru dvacetkrát, letos vedla přes ulice: Nerudova (start), Ke Hradu, Hradčanské nám., Nové zámecké schody, Malostranské nám. Tržiště, Břetislavova, Jánský vršek, Nerudova.

Pražské schody jsou mezinárodní mountainbikový exhibiční závod s účastí předních světových a domácích profesionálních cyklistů, který pořádá Cyklistický klub ČS MTB ve spolupráci s Bike For Life, o. s.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO