Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pražští hasiči měli na Silvestra více práce

3. 01 2012 | Silvestrovské veselí přidělalo práci pražským záchranným složkám. Zatímco hasiči i záchranáři vyjížděli dvakrát častěji, než je obvyklé, policistům přibylo případů až trojnásobně. Hasiči zasahovali již v sobotu dopoledne u požáru, který jedna žena nepřežila. Záchranáři a policisté museli řešit i kuriózní případy, řekli ČTK jejich zástupci.

Pražští hasiči od půlnoci zasahovali především u požárů kontejnerů nebo porostů, které způsobili lidé při neopatrném zacházení se zábavní pyrotechnikou. Chladili ale také gril v restauraci, hasili požár na balkonech, vyprošťovali lidi z výtahů nebo otevírali byt, ve kterém zůstaly malé děti.

V sobotu před polednem hořel v Tobrucké ulici v Praze 6 byt ve třetím patře panelového domu. Policisté a hasiči evakuovali více než deset lidí. Popálena byla 81letá žena, která byla převezena do nemocnice, kde později těžkému poranění podlehla.

Na nedostatek práce si nemohli stěžovat ani policisté. Od půlnoci do rána řešili více než 250 případů, v běžné dny je jejich množství kolem 70, poznamenala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Policisté podle ní zadrželi pět lidí, dva z nich kvůli ublížení na zdraví. "Řešili jsme strašně moc drobných potyček, především v restauracích, ale i v bytech," dodala Kropáčová. V jedné hospodě se podle ní popralo až 20 lidí.

Společně se strážníky zachránili policisté z poříčního útvaru muže, který spadl do Vltavy. "S největší pravděpodobností se pán šel vyčůrat a spadl do vody," řekla Kropáčová.

Kuriózní případ řešila i městská policie. Nezletilý opilý chlapec si služební vůz strážníků spletl s taxislužbou. "Nastoupil na zadní sedadlo a řekl Záběhlice," uvedla mluvčí pražské městské policie Jana Přikrylová. Protože nechtěl vystoupit a pral se, strážníci ho předali policii.

Záchranná služba řešila za 12 hodin celkem 270 událostí. Stejné množství je podle mluvčí Jiřiny Ernestové běžné za celý den. Z toho 112 z nich bylo spojeno se silvestrovskými oslavami, za většinu z nich mohl alkohol. Deset pacientů se zranilo při odpalování zábavní pyrotechniky, dodala Ernestová.

Odstranit hromady odpadků a střepů se do centra Prahy vydaly již kolem 05:00 desítky metařů. Hrubý úklid stihly dokončit do 10:00, poté se věnovali dočišťování. "Uklizeno bylo 50 tun nepořádku," poznamenal mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Oproti loňsku se letošní oslavy rozšířily i na most Legií, Mánesův most a nábřeží, odkud lidé sledovali novoroční ohňostroj. Množství odpadků ale uklízeče nepřekvapil. "Čekali jsme to horší," řekl ČTK František Hodan z Pražských služeb.

zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO