Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Proběhl Den otevřených dveří Klubu „Hornomlýnská“

19. 09 2011 | Ve čtvrtek 15. září od 9:30 proběhl Den otevřených dveří Klubu „Hornomlýnská“ pro zdravotně postižené děti z Prahy a přilehlých okresů Středočeského kraje k návštěvě zařízení „Centrum FILIPOVKA“ na Chodově.

Klub „Hornomlýnská“ je nestátní neziskovou organizací. Působí samostatně od roku 2003 jako součást Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, o. s. Nabízí službu osobní asistence, která je určena pro děti s postižením ve věku 3 – 15 let. Dětem jsou k dispozici osobní asistenti, získají tak rovné vzdělávací a volnočasové aktivity a kontakt s jejich zdravými vrstevníky.

V nabídce Klubu je i odlehčovací služba je pro děti s postižením od 2 do 10 let. Rodiče zde mohou využít pečující prostor, kde si mohou odpočinout. Děti si mohou užít nové prostředí i sociální kontakty a další aktivity. Schopnosti dětí tu pomáhají rozvíjet odborné asistentky a pohybový terapeut za pomoci např. canisterapie, muzikoterapie, pobytu v psychorelaxační místnosti a podobně.

Protože se jedná o neziskovou organizaci, dostává se Klubu „Hornomlýnská“ podpory mj. od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, pražského magistrátu, některých městských částí, ale také od Nadace Leontinka nebo Nadace Jedličkova ústavu. Patronem Klubu je senátor a herec Tomáš Töpfer.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO