Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Projekt Opravme si chodníky pokračuje

2. 03 2012 | Obyvatelé Jižního Města mohou ujiž třetím rokem informovat radnici o závadách na chodnících ve své městské části. „Lidé nám hlásí závady a my potom s ohledem na majetkové vztahy buď chodník sami opravíme, nebo předáme jejich informaci s požadavkem na opravu příslušnému správci komunikace,“ říká na úvod starosta Dalibor Mlejnský.

Pokud je závada havarijního charakteru, je opravena v nejkratší možné době, pokud závada nemá tento charakter, jsou potřebné opravy evidovány a po dosažení finančního objemu, který je nutný pro získání příznivé ceny, jsou najednou opraveny. „Při nahlášení závady je potřeba přesně určit místo, které mohou lidé specifikovat například pomocí identifikačních čísel na sloupech veřejného osvětlení, popřípadě pomocí popisných čísel na domech. Identifikaci také pomůže, přiložení fotografie,“ říká Dalibor Mlejnský. 

Pro hlášení závad na chodníku byla speciálně zřízena e-mailová adresa: opravmesichodnik@praha11.cz. Je také možné využít MMS služby. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha 11 vyskytují. K zaslané fotografii uvede pracovník městské části datum přijetí a odbor, který je za řešení problému odpovědný. Stav svého požadavku může každý sledovat na webu Prahy 11 v sekci MMS.

„Naší snahou je, aby obyvatelé v co největší míře mohli přispívat k odstraňování nedostatků a řešení problémů, které se na území městské části Praha 11 vyskytnou. Stejně tak například přijímáme náměty na takzvané přešlapy. Lidé si často zkracují cesty ve svých vnitroblocích nebo k autobusovým zastávkám. Takové cesty jsou tu někdy už od dob výstavby Jižního Města a chodci je mnohdy využívají častěji než vystavěné chodníky. Na žádosti občanů z takových oblíbených cest potom vystavíme kultivované cesty,“ doplňuje starosta Mlejnský. V návaznosti na tyto náměty městská část Praha 11 v minulých letech vybudovala z přešlapů již několik kilometrů chodníků.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO