První místo v kategorii Handicap je v Otrokovicích

Taneční skupina klientů s postižením působící v otrokovické pobočce Naděje postoupila do celostátního finále v Praze v Hale Slávie se scénickým tancem „Tisíc a jedna noc“ a za tanec „Tisíc a jedna noc“ získala 1. cenu v kategorii Handicap.

Soutěže se zúčastnilo v 10 kategoriích na 30 tanečních skupin, některé z nich vystupovaly ve více kategoriích. V kategorii Handicap soutěžily dvě taneční skupiny, jedna z Havířova ze Základní a mateřské školy Motýlek, druhou vystupující skupinou byla taneční skupina z Naděje v Otrokovicích. Skupina dosáhla podobného výsledku jako v roce 2012. Obhájit první místo stojí vždy více úsilí než ho získat. 

Taneční skupinu tvoří lidé s mentálním i fyzickým postižením a sama o sobě je dokladem toho, že každý se může radovat z pohybu a uspět v něm, proto skupinu a její doprovod velmi potěšil velký aplaus po vystoupení. Velkou odměnou za veškeré nacvičování a trénování jsou zlaté medaile a ono již zmíněné 1. místo v kategorii Handicap.
 
Sdružení „Děti fitness aneb sportem proti drogám“ pořádá soutěž skupinových choreografií, ve které je hlavním kritériem nápaditost předvedené sestavy, a nejsou vyžadovány povinné taneční prvky. V rámci skupinové soutěže je i kategorie „Handicap“, která je součástí projektu Děti fitness bez bariér. Styl tance je libovolný a hodnotí se především nápad!