REVOLUČNÍ DIGITÁLNÍ ZÁPISNÍK

Zatímco naši malí prvňáčkové si hravě poradí s mobilním telefonem, tabletem či počítačem, s tužkou a papírem trochu zápasí.

Naučit děti správným základům psaní není vůbec jednoduché. Jde o to, aby si hned v začátcích budoucí spisovatel osvojil správné držení psacích potřeb i úměrný tlak, kterým působí na podložku. Prostor potřebný k tréninku základních návyků nám vytvoří digitální zápisník SENCOR SXP 20, který je alternativou k tradičním psacím potřebám. Jeho široké uplatnění oceníme i my dospělí, protože ho můžeme využít k názorným příkladům či k osobním poznámkám.

Tento LCD zápisník byl přímo navržen k tomu, aby se stal alternativou tradičního papíru. K zápisu poznámek i ke kresbám slouží stylus, který je součástí balení, a představuje vlastně tužku či pero, s nimiž se prvňáček bude učit psát. Displej o velikosti 8,5 palce je mimořádně odolný a celý zápisník má velmi nízkou hmotnost – pouhých 110 gramů a spolu se štíhlou konstrukcí nám umožní si ho vzít s sebou prakticky kamkoliv – na výlet, na procházku či na hřiště. Všude tam pak lze psaní a ovládání tužky – stylusu trénovat, protože displej je citlivý na tlak a lze tak podle síly, jakou na něj budeme působit vytvářet široké spektrum tloušťky tahů podobně, jako když píšeme tužkou. Je už displej celý popsaný? Žádný problém, jediným stiskem tlačítka opět všechno vymažeme. K napájení přístroje slouží knoflíková baterie typu CR2016 s výdrží až 10 000 stisknutí

Doporučená cena digitálního zápisníku SENCOR SXP 20 je 499 Kč