Samsung Wind-Free™: klimatizace s unikátním systémem distribuce vzduchu

Společnost Samsung Electronics představila vůbec první nástěnnou klimatizační jednotku Wind-Free™. Model AR9500M je vybaven exkluzivní technologií Wind-Free™ Cooling, která uživatelům poskytuje chladnější klima v místnosti a optimální spotřebu energie, zatímco odstraňuje jakýkoli diskomfort z přímého proudu chladného vzduchu.   

„Model AR9500M představuje převtratnou změnu v klimatizacích. Jedná se totiž o klimatizaci bez nepříjemného průvanu chladného vzduchu s nízkým účtem za spotřebu elektrické energie. Uživatelé si toto efektivní chlazení doslova zamilují,“ říká Byung-Sam Seo, prezident divize domácích spotřebičů společnosti Samsung Electronics. 

Model AR9500M zajišťuje ideální teplotní klima v místnosti prostřednictvím technologie Wind-Free™ Cooling, která pozvolně distribuuje chladný vzduch skrze 21 000 mikrootvorů. Dvoustupňový systém chlazení nejprve snižuje teplotu v místnosti prostřednictvím režimu rychlejšího chlazení „Fast Cooling Mode” a poté, v okamžiku dosažení požadované teploty v místnosti, automaticky navazuje režim pozvolného chlazení „Wind-Free™ Cooling Mode“ bez silného proudu vzduchu. V tomto režimu je navíc spotřeba elektrické energie nižší o 72 % oproti režimu rychlejšího chlazení. 
 
Digital invertor 8pólový motor kompresoru modelu AR9500M snižuje výchylky točivého momentu díky technologii POWERboost™. Výsledkem je celkově nižší spotřeba elektrické energie a zároveň zkrácení času pro dosažení max. rychlosti otáček kompresoru.
 
Klimatizaci AR9500M je také možné připojit k síti Wi-Fi a jejím prostřednictvím ji lze ovládat odkudkoli. Stačí mít jen nainstalovanou aplikaci Samsung Smart Home. Na dálku tak uživatel může volit teplotu, upravovat nastavení, monitorovat provoz a denní spotřebu elektrické energie a zároveň také získat informaci v případě poruchy zařízení.
 
Unikátní trojúhelníkový tvar modelu AR9500M má větší objem nasávaného vzduchu, optimální šířku a úhel otvoru výdechu, lopatky ve tvaru písmene V a větší ventilátor (o 22 % větší než u předchozích modelů). Tímto zajišťují rychlejší chlazení vzduchu a lepší distribuci vzduchu do prostoru tak, že se dostane do každého rohu místnosti.