Samsung zahájil prodej QLED televizorů v ČR

Všechny modely televizorů ze zcela nové kategorie QLED jsou v České republice již dostupné v široké distribuční síti, u prodejců elektroniky v kamenných i on-line obchodech. Televizory jsou k dispozici s úhlopříčkami od 49 do 75 palců (od 123 do 189 cm), v plochých i prohnutých verzích. Doporučená maloobchodní cena startuje na 59 990 Kč za 49palcovou úhlopříčku a končí na 189 900 Kč za prohnutou 75palcovou obrazovku.  

Nová úroveň v kvalitě obrazu
Klíčem k perfektnímu zobrazení a dokonalým barvám televizorů QLED je inovativní technologie Quantum Dot. Jejím základem jsou anorganické krystaly z kovových materiálů, které svou stálostí zaručují nejen dlouhou životnost, ale zejména přesné určení barev. Díky tomu televizory QLED jako jediné zobrazí 100% objem barev, tzn. všechny barvy viditelného spektra při všech úrovních jasu obrazovky.

„Nejen, že se neustále snažíme vylepšovat jednotlivé technologie, aby bylo zobrazení dokonalé, ale celým vývojem a inovacemi vytváříme zcela nové kategorie televizorů, které jsou na trhu díky svým schopnostem jedinečné. V roce 2009 tomu tak bylo s kategorií televizorů LED, kterou Samsung poprvé představil a dnes je LED TV naprostou samozřejmostí. Nyní posouváme laťku znovu se špičkovou řadou QLED,“ vysvětluje Libor Bauer, produktový manažer audiovizuální divize společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Televizory QLED jdou svými technologiemi naproti běžnému divákovi ve snaze dopřát mu ten nejlepší zážitek ze sledování v jakoukoliv denní dobu bez ohledu na světelné podmínky v místnosti. Antireflexní vrstva Ultra Black proto spolehlivě eliminuje nežádoucí odlesky na obrazovce, ať už od slunečních paprsků, nebo interiérového osvětlení, díky čemuž jsou zřetelné i ty nejmenší detaily.

Barvy rozzářené dosud nejvyšší hodnotou svítivosti až 2000 nitů se navíc díky technologii vysokého dynamického rozsahu HDR mění před očima přesně v souladu se záměrem autora sledovaného snímku.
Televizory QLED díky svým prémiovým vlastnostem získaly certifikaci ULTRA HD PREMIUM. Ta je udělována UHD aliancí jen takovým produktům, které dosahují nebo přesahují přísné výkonostní úrovně 4K rozlišení, HDR a zobrazení širokého barevného spektra. 

Prvotřídní design
Na vzhledu samotného televizoru pracovali designéři s cílem vytvořit povznášející kus umění v rámci tak každodenní činnosti, jakým je sledování televizoru. 360º design televizoru umožňuje jeho umístění kamkoliv do prostoru. Unikátní je pak televizor ve spojení se speciálně navrženými stojany. Trojnohý stojan Studio vnese do každého prostoru umělecký nádech, stojan Gravity pak z televizoru vytvoří moderní skulpturu odporující zemské gravitaci. 
Díky chytrým řešením je konec zamotaným nevzhledným kabelům okolo televizoru. QLED TV nabízejí elegantní způsob, jak připojit veškerá přídavná audio/vizuální zařízení. Ty se jednoduše zapojí do One Connect Boxu, který lze díky „neviditelnému“ optickému kabelu umístit mimo bezprostřední blízkost televizoru. O to více vynikne jeho minimalistický design a především skvělý obraz.