Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Slavnostní otevření dvou zrekonstruovaných základních škol

2. 09 2011 | Od září se na nové školy mohou těšit děti ze dvou základních škol na Jižním Městě. Rekonstrukcemi prošly Základní škola Campanus na Jírovcově náměstí a Základní škola Pošepného náměstí.

„Rekonstrukce obou škol probíhají od srpna loňského roku. Rekonstrukce zahrnují výměnu oken a dveří v obvodovém plášti všech pavilonů, rekonstrukci a zateplení střech a kompletního zateplení všech pavilonů,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský. Součástí rekonstrukcí jsou také terénní úpravy a okapové chodníčky okolo pavilonů. V rámci dodatečných stavebních prací se dokončuje přístavba tělocvičen v ZŠ Campanus (rozšíření hygienického zázemí tělocvičen) a provádějí se také nutné úpravy topného systému školy.

Náklady na rekonstrukci ZŠ Campanus byly 119 836 228 Kč. Z toho podpora Státního fondu životního prostředí ČR činí 1 723 459 Kč a velká část nákladů na rekonstrukci bude pokryta z Fondu soudržnosti – a to ve výši 29 300 000 Kč.

Náklady na rekonstrukci ZŠ Pošepného náměstí byly 70 646 805 Kč. I zde bude pokryta část nákladů z podpory Státního fondu životního prostředí, a to zhruba ve výši 1 100 000 Kč a 18 500 000 Kč opět dokrývají prostředky z EU – z Fondu soudržnosti.

Slavnostní otevření ZŠ Campanus proběhlo 1. 9. od 16:00 hod.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO