Společnost DZ Dražice získala vloni na tržbách 2,3 mld. Kč

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dodavatel švédských tepelných čerpadel NIBE, uzavřela loňský rok s rekordními tržbami 2,3 mld. Kč. Jejich meziročního nárůstu o 22 % dosáhla prodejem 264 000 kusů ohřívačů vody a akumulačních nádrží a 3 800 kusů tepelných čerpadel NIBE. Firma, která je držitelem ocenění Czech Business Superbrands 2022, klade velký důraz na vývoj ekologických řešení pro domácnosti i průmysl a na trendy tzv. chytré domácnosti. Letos mj. připravuje otevření nové divize, jež nabídne široké spektrum produktů pro fotovoltaické systémy. 

„Český trh s ekologickými systémy na vytápění a ohřev vody doznal v posledních letech podstatných změn, které urychlilo několik faktorů: sílící tlak na udržitelnost ve výstavbě, rozšiřování státních dotačních programů a také současná energetická krize. Lidé se proto začali intenzivněji zajímat o ekologicky šetrné možnosti topení či chlazení v domácnostech, které by jim umožnily výrazněji snížit provozní náklady. Nárůst prodejů jsme zaznamenali jak u ohřívačů vody a akumulačních nádrží, které meziročně vzrostly (v celkovém součtu) o 20 %, tak u tepelných čerpadel NIBE, kde evidujeme navýšení o 6 %. Tradičně silný byl i náš export, jehož podíl na celkovém obratu bývá pravidelně kolem 30 %. Kromě výborných hospodářských výsledků nás těší i celá řada odborných ocenění (např. od společností Superbrands a Bisnode), která vnímáme jako výraz vysoké kvality naší práce. A v té rozhodně nepolevujeme ani v dnešní složité době: již na dubnovém veletrhu Aquatherm plánujeme představit celou novou divizi se zaměřením na fotovoltaická řešení a řadu produktových novinek,“ komentuje Karel Pacourek, generální ředitel DZ Dražice.  

Společnost DZD Dražice letos získala prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2022 zaštítěné britskou organizací Superbrands: nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek podle jejich hospodářských výsledků a renomé. V minulém roce navíc firma dosáhla na prestižní nezávislý rating AAA Platinum, poté co splnila (tři roky za sebou) nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu společnosti Bisnode.