Státní zastupitelství zamítlo trestní oznámení na Bobelu a Pudila

Státní zastupitelství v Ústí nad Labem zamítlo trestní oznámení, které pro podvod podali bývalí manažeři Mostecké uhelné společnosti (MUS) na firmu Czech Coal Services a dva bývalé spolumajitele stejnojmenného holdingu - Petra Pudila a Vasila Bobelu. Informují o tom Hospodářské noviny (HN). Manažeři v trestním oznámení tvrdili, že si Czech Coal Services v případu Mostecké uhelné společnosti nárokuje neprávem miliardové odškodné - a je to tedy podvod.

"Jednání, které bylo oznámeno, podle mého názoru nevykazuje znaky žádného trestného činu," řekl deníku státní zástupce Jan Svoboda.
 
Trestní oznámení podali bývalí manažeři MUS Jiří Diviš, Marek Čmejla, Antonín Koláček a Petr Kraus. Všichni čtyři čelí u soudu ve švýcarské Bellinzoně obžalobě z podvodů a praní špinavých peněz. K ní se připojila i následnická firma Czech Coal Services a dva ze tří někdejších členů představenstva, tedy Vasil Bobela a Petr Pudil. Vzniklou škodu vyčíslili na 6,3 miliardy korun. Bobela a Pudil na konci roku 2010 své pětiprocentní podíly prodali Pavlu Tykačovi.
 
zdroj: ČTK