Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Svatováclavské vinobraní 2011

12. 09 2011 | Když vás víno baví...prožijte den plný veselí, pohody a vína v areálu Pražského hradu. Na Pražském hradě se nachází jeden z nejkrásnějších a nejstarších vinohradů v Čechách, jehož počátky sahají až do 10. století a který nese jméno svého zakladatele Sv. Václava.

Starobylý vinohrad nebyl nikdy ve své historii přístupný a to až do září 2008, kdy byl po generální rekonstrukci slavnostně otevřen a zpřístupněn široké veřejnosti. Po třech letech se může nově vysazená vinice pochlubit vinobraním, které se zahájí o víkendu 17. – 18. září a bude pokračovat další víkend 24. – 25. září.

Vinobraní bude slavnostně ukončeno ve středu 28. září. Vinice se tak v těchto dnech promění v dějiště lidově pojatých slavností s tradičními stánky s vínem, burčákem a gastronomickými lahůdkami. Návštěvníci budou moci mimo jiné shlédnout i autentický ruční lis na lisování hroznů, prohlédnout a vyzkoušet si práci s historickým vinařským náčiním nebo si při sklence vína vychutnat jedinečný a neopakovatelný výhled na historické jádro města.

http://www.villarichter.cz/

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO