Tip na dovolenou v Řecku: Navštivte Zakynthos, bránu Jónského moře.

V Athénách můžete cestovat proti proudu času a objevovat památky, na Krétě, Korfu, Lefkadě či Rhodosu si užít pohodovou dovolenou spojenou s plážemi a koupáním v moři. Řecko však nabízí mnohem víc, než jen ta nejznámější a turisticky hojně navštěvovaná místa. Jiří Zindulka, hlavní kapitán společnosti Yachting.com a zkušený cestovatel, doporučuje navštívit ostrov Zakynthos, bránu Jónského moře a nejslunnější ostrov z celého Řecka. A pokud se rozhodnete jej poznávat z paluby lodi, uvidíte tento ostrov, který je oblíbený také díky nadprůměrným teplotám vzduchu a moře již i v jarních měsících, z netradičních úhlů.  

Pro jedinečnou flóru charakterizovanou jasmíny, ibišky či orchidejemi se Zakynthos označuje také za „Ostrov vůní“ či třeba „Květina východu“. Pověstný je faunou, zejména tím, že je domovem mořských želv karet; jejich hnízdiště můžete spatřit na vlastní oči. A vyhlášené jsou rovněž zálivy s opravdu průzračně modrou vodou – Navagio, či tzv. Blue Caves neboli Modré jeskyně, kterou ocení také milovníci potápění.

Při pobytu na ostrově Zakynthos se vyplatí pronajmout si loď. Jednak se na ní dostanete do zmíněných Modrých jeskyní, kde se můžete kochat pohledem na unikátní jeskynní klenby, které se tvořily několik tisíc let. A navíc můžete obdivovat krásy Jónského moře.

Právě oblast ostrovů mezi Lefkádou a Zakynthosem je pro ty, kteří se chtějí na loď vydat vůbec poprvé, tou nejlepší destinací v Řecku vůbec. Nejsou tady velké vlny, nefouká tu příliš silný vítr, takže je tato lokalita vhodná i pro rodiny s dětmi. Malé vzdálenosti mezi ostrovy a velké množství přístavů a zátok tak nabízí ideální místa pro zasloužený relax a koupání v moři.

Na Zakynthos z Prahy létají přímé linky, což je velká výhoda oproti známější Lefkádě, kam je to naopak s leteckým spojením špatné. Oproti mnohem navštěvovanějšímu letovisku si navíc na Zakynthosu můžete užít více klidu.