Trendy v interiéru ložnic pro rok 2017

Trendy v interiéru jsou každoroční žhavé téma. Jaké barvy, materiály a novinky nás čekají v nadcházejícím roce? Pavel Smítal, ředitel společnosti Johann Malle, se zaměřil na trendy, které ovlivní interiéry českých ložnic v nadcházející sezóně 2017.  

Bio

Trendem několika posledních let je návrat k přírodním materiálům. Lidé mohou vybírat ze stále širší nabídky. „Aktuálním trendem mezi látkami je přírodní kepr. Jedná se o téměř nezničitelný materiál, který skvěle poslouží na matracích i topperu nebo na dekoračních polštářích, a to v podstatě doživotně. Do popředí se také dostává luxusnější přírodní materiál, kterým je egyptská bavlna v kombinaci s hedvábím. Jedná se také o velmi pevný materiál, který je příjemný na dotek a vizuálně působí velmi elegantně,“ říká Pavel Smítal z Johann Malle.

Tmavě zelená barva

Trendy barvou v extravagantních ložnicích bude tmavě zelená, která by měla dominovat především v posteli. Můžete si pořídit zelené čelo postele nebo jen zelené polštáře či lůžkoviny. Tmavě zelenou je vhodné kombinovat s přírodními materiály, a to především s kožešinami a kůží nebo s přírodním lnem.

Výrazná čalouněná čela postelí alá 60. léta

Design postelí by se měl v roce 2017 téměř dramaticky proměnit. Hitem totiž budou výrazná čalouněná čela postelí, která nahradí dominující dřevěná. Převládat budou neutrální, ale i výrazné barvy se všitými knoflíky. „Trendy materiál pro příští rok je plyšový samet. Na čele postelí také skvěle vyniká kůže či ekokůže. Čela postelí lze vyrobit na míru a přesně podle přání zákazníka, není tak problém vymyslet si opravdový originál, který bude trendy nejen pro příští sezónu,“ říká Pavel Smítal z Johann Malle.

Inspirace šperky a zlatá barva

Nebojte se do interiéru zapojit trochu blýskavých materiálů. Trendy bude nejen zlatá, ale jakákoliv inspirace šperky v podobě kovů, skla, hvězd apod.

Nadýchané peřiny a polštáře

Designéři nezapomněli ani na polštáře a peřiny, možná poněkud překvapivým hitem budou lůžkoviny z klasického kachního či husího peří. „V současné době prachové peří již zdaleka nepředstavuje takový alergen, jak tomu bývalo dříve, existuje množství moderních technologií na praní peří, které jej zbaví veškerého živočišného tuku a dalších nečistot. Systém výroby polštářů je dnes také mnohem pokrokovější, než jak jej pamatují naše babičky. My například vyrábíme polštáře se speciální vnitřní vzduchovou kapsou mezi dvěma vrstvami peří a vnějším lemem, tím se zabraňuje slehnutí polštáře při maximálním zajištění jeho nadýchanosti. Podobně jsou na tom i peřiny z peří, které obsahují speciální „kazety“ plněné peřím, díky kterým zůstává přikrývka stále nadýchaná,“ odhaluje Pavel Smítal z Johann Malle.

Korek a terakota

Obklady i doplňky nejen v ložnici prozáří příští rok přírodní korek a terakotová barva. Jedná se o hřejivé barvy i materiály, které nahradí bílé a chladné barvy, které dominovaly v minulých letech. Terakotová barva se hodí především na podlahy či obklady u krbu. Korek zase skvěle oživí stěny, stoly či židle. 

Polohovací postele

Rozmáhajícím se trendem jsou polohovací postele, které zároveň zachovávají výhody a přednosti klasických postelí. Polohovací postele jsou vhodné nejen pro osoby s onemocněním pohybového aparátu, ale také pro všechny, kteří hledají maximální komfort a pohodlí, zpříjemní totiž řadu běžných činností, jako je četba či sledování televize. Ale jejich přínosem je také zmíněný zdravotní aspekt, kdy přináší úlevu od bolestí, pomáhají správnému prokrvení končetin či uvolnění a relaxaci celého těla.