V Říčanech u Prahy se chystá výstavba komunitního centra

Město Říčany u Prahy postaví na místě bývalého kina komunitní centrum. Do architektonické soutěže se přihlásilo deset návrhů, ze kterých odborná porota vybrala tři a udělila jednu odměnu. Nejlépe ohodnotila návrh Jana Pačky a Igora Šimona z ateliéru Igloo Architekti. O vítězi zatím není rozhodnuto, autoři budou ještě vyzváni k podání cenové nabídky za zpracování dokumentace. Kritériem pro výběr vítězného návrhu bude nejen umístění v soutěži, ale i cena za projektovou dokumentaci, sdělila v pondělí mluvčí města Kateřina Lauerová. 

Centrum má vzniknout místo bývalého kina na Komenského náměstí, které je ve špatném stavu. Promítat se tam přestalo asi před deseti lety. Bylo na uvážení soutěžících, zda budovu částečně využijí, nebo navrhnou demolici.

Předmětem soutěže bylo zpracování architektonického návrhu komunitního centra včetně úpravy venkovních ploch na pozemku. Na stavbu chce město čerpat dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a také z Operačního programu životního prostředí.

„Lidé a radnice dlouho hledali, jak využít budovu bývalého kina. Ujala se myšlenka vybudovat v centru města zázemí, které by využívaly říčanské zájmové spolky či organizace poskytující sociální služby, například seniorům, mládeži či handicapovaným lidem," uvedl starosta Vladimír Kořen.

Organizace budou sdílet místnosti, kde budou mít své pracovní zázemí. Pro skupinové aktivity, jako jsou třeba semináře, cvičení nebo představení dětí ze školky, budou určeny větší multifunkční místnosti a k dispozici bude i velký sál. Součástí bezbariérového objektu bude i kavárna a v podzemí vzniknou parkovací místa.