Ve čtvrtek může na severu a západě Čech spadnout až 40 cm sněhu

Silné sněžení zasáhne ve čtvrtek ráno severní a západní Čechy, na horách může spadnout až 40 centimetrů sněhu. Od čtvrtečního večera také bude na většině území Čech hrozit náledí, v pátek začnou vozovky klouzat i na Moravě. Výstražnou informaci dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Silné sněžení s intenzitou kolem pěti centimetrů za tři hodiny ve čtvrtek zasáhne Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj, a to od nadmořské výšky 500 metrů.

"Na západě a severozápadě Čech napadne pět až 15 centimetrů, na horách 20 až 30 centimetrů, v Krušných horách až 40 centimetrů nového sněhu. Postupně bude v Čechách déšť přecházet ve sněžení i v nížinách, nová sněhová pokrývka dosáhne nula až pěti centimetrů," uvedli meteorologové. Dodali, že zejména v horách na severozápadě Čech se mohou místy tvořit sněhové jazyky. Na Moravu a do Slezska sněžení dorazí až ve čtvrtek večer, bílý poprašek mohou očekávat v oblastech nad 600 metrů nad mořem.
 
Při poklesu teplot pod nulu se navíc bude tvořit náledí. Odborníci proto doporučují řidičům omezit výjezdy a nezapomenout na sněhové řetězy. Právě výrazné ochlazení doprovodí nástup zimního počasí. 
 
zdroj: ČTK